Ana Sayfa  /  SİYASET  /  Feridun Bahşi, TBMM Genel Kurulu'nda konuşma yaptı
  • Facebook da Paylaş
Feridun Bahşi, TBMM Genel Kurulu'nda konuşma yaptı
  • 28-02-2020
  • 0 yorum
  • 19006 okunma
Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, TBMM Genel Kurulunda hesapları ele geçirilen Yeniçağ Gazetesi yazarlarını gündeme getirdi.

FERİDUN BAHŞİ

27.02.2020 TBMM GENEL KURULU KONUŞMASI

2 cesur gazeteci, mesleği gazetecilik olan 2 değerli dostumun başına gelenlerden bahsedeceğim. Yeniçağ gazetesi yazarlarından Batuhan Çolak ile Murat Ağırel'in kişisel verilerinin çalındığını hepiniz duymuşsunuzdur.

Her 2 gazeteciyle de dün telefonla görüştüm. AK PARTİ Genel Başkanının "Libya'da birkaç şehidimiz var." açıklamasından sonra her 2 gazeteci de Twitter hesaplarından şehitlerimizle ilgili paylaşımlar yapmışlar.

O andan itibaren, her ikisine de isimsiz hesaplardan paylaşımlarının kaldırılması için telefonlar gelmeye başlamış, kaldırmayacaklarını söyleyince de tehdide dönüşmüştür.

Sonrasında ise her ikisinin de hem sosyal medya hesapları hem de mail hesapları ele geçirilmiş ve sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar kaldırılmış, her birinin ayrıca on beş, on altı yıllık mail hesaplarındaki iletiler alınmış hatta haritalardan nerelere gittikleri konusundaki imajlar da alınmıştır.

 Arkadaşlarımızın hesaplarını geri alma çabaları da sonuç vermemiş, hatta yeni şifre talepleri kendi telefonlarına gelmesi gerekirken kodlar kendilerine gelmemiştir.

Bilenler bilir, bu hesaplara kaydolurken şifre değişikliği için telefon ya da başka bir mail adresi bildirilir. Şifre unutulur ya da başkası tarafından ele geçirilirse işlem sonrası daha önce bildirilen telefona ya da mail adresine kod istenir, bukoda göre de yeni şifre belirlenir.

Gazeteci arkadaşlar, daha önce belirtilen telefon numaralarına kod istedikleri hâlde, kayıtlı telefonların doğruluğu da sistem tarafından kontrol edilmesine rağmen, telefonlarına istenilen kodlar gelmemiştir; bu durum da göstermektedir ki kişisel verilerin ele geçirilmesi operasyonu organize bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Yine, anlaşılıyor ki GSM şirketleri de bu organizasyonun içindedir.

Şimdi, ben Turkcell Yönetim Kuruluna şöyle bir baktım. Turkcell Yönetim Kuruluna baktığımda BİM marketler zincirinin Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Akça'nın Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı olduğunu gördüm.

Yine, AKP eski milletvekili ve Bakanı Atilla Koç, eski milletvekili ve Bakan Hilmi Güler, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Bülent Aksu ve Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Aydın'ın Turkcell Yönetim Kurulu üyesi olduklarını gördüm.

Anayasa'nın 20'nci maddesi ile 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Yasası'na aykırı bir şekilde arkadaşlarımızın şifreleri ele geçirilip yapılan paylaşımlar silinmiştir.

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV